از زمانی که سیستم دیجیتال راه افتاد موسیقی نابود شد

اولین بار کی از پله‌ها‌ی استودیو پاپ پائین آمدید؟
اولین بار وقتی بود که به آقای کلهر خدا بیامرز پیشنهاد کار شده بود و ایشان‏، از من هم خواست که به اینجا بیایم. تابستان سال ۱۳۵۶ بود و من در جشن هنر صدابردار بودم. آقای کلهر هم آمدند شیراز و گفتند استودیو پاپ به ما پیشنهاد کار داده، اگر دوست داری بعد از آنکه مأموریت جشن هنر تمام شد، بیا با هم کار کنیم. وقتی برگشتم اواخر شهریور سال ۵۶ بود و آن موقع برای اولین بار به اینجا آمدم تا ببینم استودیو کجاست. قبل از آن فقط اسمش را شنیده بودم.
یعنی آن موقع استودیو پاپ معروف بود؟
استودیو از سال ۱۳۵۰ کارش را شروع کرده بود. قبل از ان هیچ استودیویی مولتی‌ترک نداشت. همه با این ضبط‌های معمولی کار می‌کردند و قبل از آن، اینجا هم چنین حالتی داشت و بنابراین، به آن صورت فعالیتی نداشت. از سال ۱۳۵۰ که آن مولتی‌ترک را آوردند، کارهای خوب و جدی با تنظیم‌های جدی اینجا ضبط شد. بله، استودیو داشت کار خودش را می‌کرد و معروف بود اما من هنوز به اینجا نیامده بودم.
شما آقای کلهر را از کجا می‌شناختید؟
ایشان کارمند رادیو و تلویزیون بودند و وقتی با ایشان آشنا شدم، دانشجوی دانشکده صداوسیما بودم. ما را برای کارآموزی به جاهای مختلف معرفی می‌کردند از جمله به تولید تلویزیون. من با آقای کلهر در تولید تلویزیون آشنا شدم و به عنوان دستیار با ایشان شروع به کار کردم. این ماجرا مربوط به تابستان ۱۳۵۱ است.

ایشان از شما بزرگ‌تر بود؟
بله. ایشان متولد سال ۱۳۱۷ و قبل از من به تلویزیون رفته بودند و قبل از آن هم سابقه دوبله فیلم داشتند. آن موقع همه فیلم‌ها، چه داخلی چه خارجی دوبله می‌شدند. آقای کلهر از طریق دوبله با بعضی از بچه‌هایی که در صداوسیما بودند آشنا شدند و از طریق آنها، از سال ۱۳۴۸ کارمند تلویزیون شده بود.
در شهریور سال ۵۶ به استودیو پاپ آمدید. آیا می‌دانید چرا اسم اینجا را استودیو پاپ گذاشته بودند؟ آیا قرار بود در اینجا فقط کار پاپ ضبط شود؟
نه. به نظر می‌آید اسم خود دکتر پادماگریان که مؤسس اینجا بود، بی‌تأثیر نبود. اول اسم ایشان«پ» داشت.
خواندن ادامه مطلب>>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*